NASIL BAŞLADIK?

Giyim alternatiflerinde ruhsuzluktan sıkılmış; birbirinin kopyası kıyafetleri, farklılıkları sindirememiş tarzları giymekten fena halde bunaldığımız bir düşünceyle  bir araya geldik ve ruhu olan tasarımlar için çalışmaya başladık. Tasarımlarımızın içinde bir parça sanat ve bir hikaye olsun, insanlık için bir fark yaratsın istedik. En büyük arzumuz yola çıktıktan sonra bizim gibi hisseden, düşünen insanlarla tanışmak ve onları bu hikayenin bir parçası yapmak. Ayrıca yanımızda bir de, sizin bildiğiniz ama bizim bilmediğiniz yol arkadaşımızı aldık ki, ondan en sonda bahsedeceğiz…

SOL'N MANI

Kuzey’in güneş tanrıçası SOL ve ay tanrısı MANİ, evren yaratılırken henüz güçlerinin farkında olmayan iki kardeşti. Sonra baş tanrılar onlara Ay’ı ve Güneş’i taşıma sorumluluğunu verince evrendeki mükemmel denge kuruldu. Biz de Sol’n Mani kreasyonlarında kendi evrenimizdeki bu mükemmel uyumu arıyoruz. Göz alıcıyla sadenin, her zevke hitap edenle en özel duyguları açığa çıkaranın, epikle liriğin uyumunu. Sol ve Mani’nin adlarını taşıyan ürünlerimizde, siz de onların ruhundan birer parça bulacaksınız.

TASARIM

Bir parça sanat, bir hikâye, biraz felsefeyle zıtların birlikteliğinin mükemmeli yarattığını anlatacak parçalar tasarlıyoruz. Farklılığın ihtişamını vurgulamak için de, özellikle hiç kimsenin kullanmaya cesaret edemediği kumaş kalitelerini kullanıyoruz. Kreasyonlarımızı dünyanın tüm kültürleri, etnik değerleri ve en uzak inançlar üzerine kurduk. Farklılıklara toleransı olmayanın dayattıkları hariç, bu evreni bir araya gelip yaratan her varlık bizim ilham kaynağımız. Kreasyonumuzda aradığınızı yine de bulamazsanız bize ulaşın, birlikte daha iyisini yaratalım.

KALİTE

Sol’n Mani’de kaliteyi ürün kalitesinden çok daha geniş bir alanda tanımlıyoruz. Öncelikle materyallerimizi, mutlaka bizim değerlerimizi anlayan ve paylaşan firmalardan sağlıyoruz. Doğa dostu malzemeyle işlenmiş birinci sınıf kumaşları kullanıyoruz. Bünyemizdeki her çalışanın sosyal haklarını karşılıyoruz. Sürdürülebilir ekosistem için Ar-Ge süreciyle en az tüketimle en çok ürünü elde etmeye çalışıyoruz. Yine de Sol’n Mani ürününüzde içinize sinmeyen bir şeyler olduğu takdirde, bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

SOSYAL SORUMLULUK

Gelgelelim sizin bildiğiniz ama bizim bilmediğimiz yol arkadaşına…

Dünyaya katkı sağlamak için kadın hakları, sağlık , eğitim ve hayvan hakları için çalışan 4 vakfı partnerimiz yaptık, ama hangisi olduğunu biz bilmiyoruz çünkü ona siz karar vereceksiniz. Her alışverişinizde, o alışverişe özel partnerimiz olacak vakfı siz seçeceksiniz, biz de o vakfa bağış yapacağız. Daha güzel bir dünya hayalimizde bu yol arkadaşlıklarının artması dileğiyle…